Operatorzy Handlowi i Operatorzy Handlowo-Techniczni

Nie wiesz od czego zacząć i jak uzyskać wysoką trafność prognoz? Produkcja energii z OZE zależy od pogody – właśnie dlatego dokładne grafikowanie jest tak trudne. Zastosowanie metod predykcyjnych, wykorzystujących wiele modeli i bazujących na wiarygodnych prognozach pogody, w połączeniu z indywidualną analizą źródeł pozwala ograniczyć różnicę między planem a rzeczywistą produkcją.

Wspólnie dobierzemy modele i przygotujemy narzędzia, tak aby ograniczyć Twoje koszty udziału w rynku bilansującym i usprawnić codzienną pracę. Z 4RES możesz generować grafiki produkcji energii na kolejne 24/48 h!

Co zyskujesz z 4RES?

  • Zwiększenie zysku dzięki zmniejszeniu różnic pomiędzy prognozowaną a wyprodukowaną energią (koszty rynku bilansującego)
  • Obniżenie kosztów poprzez automatyzację procesu grafikowania
  • Jedno narzędzie do prognozowania wielu jednostek wytwórczych, skupionych bądź rozproszonych terytorialnie dzięki połączeniu w elektrownie wirtualne (VPP)

Proces predykcji w 4RES

Proces predykcji 4RES składa się z trzech faz – ich wynikiem są generowane cyklicznie grafiki produkcji energii. Powstają one dzięki wspólnemu działaniu wielu modeli predykcyjnych. Sprawdź, jak proces przebiega krok po kroku:

Jak przebiega wdrożenie 4RES?

Bazując na naszym doświadczeniu, jesteśmy w stanie przeprowadzić wdrożenie oprogramowania 4RES na przestrzeni 4 tygodni od momentu podpisania umowy. Wygodnym modelem jest korzystanie z 4RESa w postaci usługi chmurowej (SaaS). Zobacz, jak przebiega wdrożenie:

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nie musisz martwić się o wiarygodność prognoz pogody. Źródłem danych pogodowych jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM) – dostarcza je bezpośrednio do naszych modeli.

Nasze ponad 10 letnie doświadczenie bazuje na wielu projektach obejmujących przygotowanie modeli prognostycznych i prognozowanie produkcji dla 200 lokalizacji OZE o łącznej mocy 650 MW oraz na obszarowych prognozach 3 000 źródeł o łącznej mocy 7 500 MW.

Jako Centrum Badawczo-Rozwojowe mamy doświadczenie we wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań dla energetyki. Sprawdź nasze rozwiązania B+R.

Interesuje Cię wdrożenie 4RES?

Umów się na indywidualną konsultację!