Wytwórcy energii

Chcesz sam handlować energią i do tego optymalnie wybierać okna serwisowe urządzeń?

Na podstawie szczegółowych danych meteorologicznych oraz charakterystyk technicznych i historii produkcji Twoich źródeł, wykonamy analizy oraz przygotujemy modele prognostyczne i grafiki produkcji tak, abyś był gotowy do samodzielnego handlu wytwarzaną energią oraz mógł racjonalnie planować prace konserwacyjne na urządzeniach, minimalizując straty związane ze zmniejszeniem mocy dyspozycyjnej.

Potrzebujesz prognoz z dużym wyprzedzeniem na potrzeby OSD?

W ramach oferowanej usługi dostarczamy prognozy produkcji na każdą godzinę doby na dzień naprzód w modelu krótkoterminowym oraz dodatkowo na dziewięć dni naprzód w modelu średnioterminowym.

Teraz generuj grafiki i planuj prace z wyprzedzeniem.

Co zyskujesz z 4RES?

  • Przewidywalność generowanej energii dla małych i dużych źródeł
  • Codzienne prognozy produkcji w postaci gotowych grafików
  • Wsparcie w przygotowaniu planów konserwacji i napraw
  • Optymalizację odstawień

Proces predykcji w 4RES

Proces predykcji 4RES składa się z trzech faz – ich wynikiem są generowane cyklicznie grafiki produkcji energii. Powstają one dzięki wspólnemu działaniu wielu modeli predykcyjnych. Sprawdź, jak proces przebiega krok po kroku:

Jak przebiega wdrożenie 4RES?

Wdrożenie 4RES w modelu Software as a Service (SaaS) jest opisane w poniższych krokach. Uruchomienie usługi w środowisku produkcyjnym jest możliwe już po tygodniu od rozpoczęcia procedury wdrożeniowej.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nie musisz martwić się o wiarygodność prognoz pogody. Źródłem danych pogodowych jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM) – dostarcza je bezpośrednio do naszych modeli.

Nasze ponad 10 letnie doświadczenie bazuje na wielu projektach obejmujących przygotowanie modeli prognostycznych i prognozowanie produkcji dla 200 lokalizacji OZE o łącznej mocy 650 MW oraz na obszarowych prognozach 3 000 źródeł o łącznej mocy 7 500 MW.

Jako Centrum Badawczo-Rozwojowe mamy doświadczenie we wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań dla energetyki. Sprawdź nasze rozwiązania B+R.

Interesuje Cię wdrożenie 4RES?

Umów się na indywidualną konsultację!